POMÁHAT S RADOSTÍ

Pomoc je potřeba všude, stačí se kolem sebe rozhlédnout.

Projekt POMÁHAT s radostí v současné době pomáhá:

Klokánku v Teplicích, kde je potřeba materiální pomoc – především hygienické potřeby (pleny, vlhčené ubrousky, ale i masti na opruzeniny, dětská mýdla a celkově dětská kosmetika), prostředky na praní a mytí, výtvarné potřeby a celkově, co udělá dětem radost, trvanlivé potraviny, sušenky, šťávy apod.

Azylovému domu pro matky s dětmi v Hradci Králové, kde je potřeba především dětská kosmetika a větší plenky pro děti.

Nemocnému Aleškovi Jonštovi, který má neuroblastom 4. stádia a v současné chvíli potřebuje především plenky velikosti 5 (Pampers zelené, Lidl, Dada – z jiných se osypal), Excipial na mazání, Sudocrem, Bepanthen na opruzeniny, na mytí dětskou kosmetiku Uriage, Sebamed nebo jinou kosmetiku pro citlivou pokožku. Seznam potřebných věcí se mění s aktuální potřebou.

Nemocnému Matyáškovi Kolmanovi, kterému byla diagnostikována spina bifida, meningomyelokéla, hydrocefalus, Arnold-Chiariho malformace a hypotonie. Při narození měl rozštěp páteře, mozkomíšní mok se mu nevstřebává, proto má utlačený a poškozený mozek. Sbírají se pro něj víčka – více informací naleznete ve skupině Víčka pro Matyáška. Pomoci mu můžete ale také finančně. Pokud chcete Matyáškovi přispět, můžete na bankovní účet Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové:  478437033/0300. Uveďte variabilní symbol 5216 nebo do poznámky k platbě napište – Matyáš Kolman.
Více informací se o něm můžete dočíst například v rozhovoru s jeho maminkou.

Charitě Na počátku v Brně, která pomáhá těhotným ženám a maminkám s malými dětmi v těžkých životních situacích. Děti by moc potřebovaly: oblečení od 0 do 12 let, boty velikost 28 – 35, dětské pleny všech velikostí, jednorázové podložky, vlhčené ubrousky, kojenecké mléko, látkové pleny, rychlozavinovačky, dětské osušky, bryndáky, fusaky do kočárku, dětské deky, kojenecké lahve + savičky, dětské vaničky, dětskou kosmetiku, dětské postýlky + matrace + lůžkoviny do postýlky, kolotoče nad postýlky, knihy pohádek, dětská DVD, hračky pro děti od 3 do 12 let, stavebnice, lego, pastelky, bloky, sešity. Maminky by ocenily: pantofle a boty velikost 37 – 40, těhotenské oblečení, kojící podprsenky, spodní prádlo, poporodní vložky, napínací prostěradla, povlečení, nádobí (pánve, hrnce, obracečky, vařečky, nože)  a trvanlivé potraviny.

Fakultní nemocnici v Brně – pracoviště porodnice Obilní trh, kde se starají jak o čerstvě narozená donošená miminka, tak o nedonošené drobečky. Pro svoji práci by velmi uvítali: oblečení ve velikosti 62, 56, 50 nebo menší, rychlozavinovačky – lze i použité. Dále plenky (velikost 0 a 1), dětskou kosmetiku (Hipp, Sebamed), vlhčené ubrousky (Hipp, Pampers Sensitive), jednorázové přebalovací podložky, krémy proti opruzeninám (Sudocrem, Sebamed, Hipp) – vše pouze nová nenačatá balení.