Svět podle Kuby, druhý díl knížky a další …

Jelikož jsem si říkala, že toho dělám nějak málo, a abych se náhodou nezačala nudit, založila jsem na FB stránku Svět podle Kuby. Tedy – já jsem jí měla založenou už asi půl roku, ale teprve před necelým týdnem jsem se rozhodla, že jí zveřejním a pustím do světa 🙂 .

Docela dost lidí se mě ptalo „PROČ?“ No, to je celkem jednoduché. Bude to sice psané v podobném duchu, ale bude to úplně jiná forma 🙂 . Na stránce (jak na FB, tak na webu) najdete hlavně nápady na tvorbu s dětmi, recenze, tipy kam vyrazit (s dětmi, ale třeba i bez), soutěže, informace o cestování a tak podobně 🙂 .

A jelikož je toho tolik, nechtěla jsem tím stránku Dítě jménem Kuba úplně „zaspamovat“ 🙂 . I tak toho mám někdy na sdílení tolik, že i když mám nyní 3 aktivní sociální profily, mám pocit, že je těch příspěvků někdy moc 😀 .

Jasně, teď mi můžete říct, že ze stránky Svět podle Kuby stejně sdílím na Dítě jménem Kuba, ale … Jak jsem psala, stránku jsem zveřejnila před necelým týdnem a byla bych ráda, když by se o ní dozvědělo co nejvíce lidí, tak se jí takto snažím trochu propagovat 🙂 – tak snad mi to odpustíte 🙂 .

A jinak – pro ty které to zajímá – není zcela vyloučené, že jméno „SVĚT PODLE KUBY“ neponese druhý díl knihy, který by měl vyjít před Vánoci. A to je asi hlavní informace, která vás zajímá – předpokládám 😀 .

Co se týká knížky, tak jsem si říkala, že si nejsem jistá, zda si dokážu odpovědět na otázku, proč to vlastně dělám. Nic z toho nemám 😀 . Za první díl mi sice přišlo pár korun (a opravdu se ta částka neslučuje s představou mnohých, jak jsem si už několikrát ověřila), ale rozhodně to není o tom, že bych díky tomu zbohatla – tak jsem je všechny věnovala na charitu 🙂 . A stejné to bude i s druhým dílem. Při psaní prvního dílu jsem se málem zbláznila (jako fakt 😀 ), napsala jsem ho za týden (to už fakt nesmím zopakovat – moje redaktorka říkala, že to bude asi rekord) a téměř jsem u toho nespala.

Ale víte co? Asi mě těší to, že mi píšete, jak vám ta knížka pomáhá. Že máte pocit, že v tom nejste sami, že to je všude stejný, že nejenom vy máte pocit, že brzy zešílíte :-). Takže ano, jdu do druhého dílu, už mám vymyšlených 11 kapitol… Teď už jen najít čas to vše napsat. Rukopis musím odevzdat nejpozději v polovině června 🙂 , aby před Vánoci knížka vyšla.

Tak už víte, co si budete přát pod stromeček? 😀

A co se týká toho, že jsem přemýšlela, že bychom s Kubou objeli pár větších měst v ČR… Přišlo mi pár zpětných vazeb, abych z Kuby nedělala cvičenou opičku, aby si užil dětství. On si dětství užívá, je to nadmíru společenský člověk, velký extrovert a setkávání s lidmi mu nedělá problémy, naopak. On má pozornost rád a opravdu si ji užívá 🙂 . To je jedna věc. Druhá věc je ta, že by se rozhodně nejednalo o žádné několikahodinové besedy, kde by byla vyžadována jeho pozornost. Pokud bych se tak nakonec rozhodla, že to uskutečníme, sešli bychom se v dětské herně, kde by měl Kuba zcela volný program. V žádném případě bych ho nenutila k tomu, aby něco podepisoval, aby se s někým fotil atd., když by sám nechtěl. Ano – není žádná cvičená opička. A jelikož je převážná většina mých čtenářů rodiči, předpokládám, že by toto bylo plně pochopeno 🙂 . Ale ještě nemám rozmyšleno.

Uvidíme 🙂 .

 

1 komentář: „Svět podle Kuby, druhý díl knížky a další …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *