Vyzpovídala jsem moderního fotra

Dominik Landsman je autorem Deníčku moderního fotra, na Facebooku má přes 100 tisíc fanoušků, vyhrává blogerské soutěže a píše úžasné knihy.

Dominiku, jsem si jistá, že Tě každý zná, ale přesto, můžeš se nám krátce představit?

Ahoj, jmenuji se Dominik a mám mírnou nadváhu.
Jsem otec, manžel, syn, bratr, vnuk, zeť i synovec. Živím se psaním všeho možného.

Jsi táta na mateřské/rodičovské dovolené (tedy vlastně už ne, „Čeněk“ už je velký chlap) – co vás k tomu s „Natašou“ vedlo, že jste se tak rozhodli?

Vedlo nás k tomu to, že mě asi měsíc před porodem vyrazili z práce a jinou jsem nesehnal. Teda sehnal jsem nějakou, ale manželka měla teplé místečko, kde brala mnohem víc, takže jsem byl na mateřské z důvodu peněz. Všechno je o penězích.

Proč nazýváš Čeňka Čeňkem a Natašu Natašou? Chráníš tím Vaše soukromí nebo to má jiný důvod?

No protože ty postavy v knížkách jsou vyhnaný do extrémů. To nejsou reálný postavy. Ty knížky jsou jenom inspirovaný reálnými postavami. Stejně tak nikde nezveřejňuju jejich obličeje.

Kdy jsi se rozhodl psát blog? Pokud se nemýlím, začalo to těhotenstvím Nataši?

To ne. Blog jsem začal psát zhruba, když mladýmu bylo půl roku. Začal jsem psát samozřejmě od začátku, tedy od početí. Respektive po početí. Popisovat početí, to by bylo na jiný druh literatury.

A knížky? Napsal jsi jich už 5 (pokud jsem dobře počítala) – pojď se trochu vytáhnout a něco nám o nich prosím řekni. 

Jako, abych zamachroval? Prodal jsem přes sto tisíc knížek. To je podle mě machrovinka. Ani jedna moje knížka nezískala žádnou prestižní literární cenu.

Jaký byl prvotní motiv k tomu napsat knížku? Bylo to to klasické – píšu, takže je logické, že napíšu i knihu? Nebo tě k tomu někdo „dohnal“?

No motiv byl ten, že mi napsalo  nakladatelství, že by ten blog rádo vydalo. Já jsem to měl stejně v plánu potom nabízet k vydání. Mělo to úspěch, takže kniha byla jasná volba.

Na FB hýříš vtipem, očekávají to lidi od Tebe i v reálném životě, že budeš házet jeden fórek za druhým? Usmívat se na všechny strany a lidi rozesmívat, že se budou za břicho popadat?

To já nevím, co ode mě lidi očekávájí. V reálu jsem zádumčivý, přemýšlivý, tichý a nudný. A taky často unavený. V reálu jsem suchar.

Teď jsem brečela smíchy u Tvého statusu o tom, proč mít/nemít dvě děti. Vážně druhé neplánujete?

Zatím neplánujeme. Vyčkáváme. Vyčkáváme až bude žena v přechodu a pak už to nepůjde.

Je něco, co bys chtěl vzkázat rodičům?

Ahoj mami a tati. O víkendu to platí. Přijedem kolem třetí.

A co bys vzkázal těm, kteří rodičovství teprve plánují?

Hlavně si nekupujte štěně a nemyslete si, že to vás na rodičovství připraví. Kupte si rosomáka se vzteklinou s chirurgicky odstraněným svěračem. To vás k tomu přiblíží.

Jaké jsou Tvé nejbližší plány do budoucnosti? Relativně nedávno vyšla knížka Lapuťák a kapitán Adorabl. Píšeš už další knihu?

Píšu knihu Dovolená s moderním fotrem psanou z pohledu Nataši. Potom na podzim vychází Deníček moderního fotra 3 a někdy příští jaro Velký fotrův průvodce rodičovství. Potom bych chtěl oficiálně kapitolu moderního fotra uzavřít a psát něco jinýho. Už se těším na pokračování Lapuťáka. To ale až za rok. Teď mám u nakladatelství nasmlouvaný fotrovský věci.

V prosinci jsi se zapojil do mé aukce pro dětské domovy a věnoval jsi do ní své knížky. Tímto Ti chci moc poděkovat. 

Děkuji za otázku. Ano, je to tak. Není zač.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *